Slide background

Keyifli TATİL için BEVEL TRAVEL'ı seçin

İstinaf Mahkemeleri masaya yatırıldı

Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen ‘İstinaf Mahkemeleri Muhtemel Sorunları ve Çözüm Önerileri Uluslararası Çalıştayı’ Antalya yapıldı. Bevel Travel tarafından gerçekleştirilen çalıştay başarıyla tamamlandı. Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, kurumlarının daha önceki organizasyonlarını da üstlenen Bevel Travel’a teşekkür etti.

YAPISAL DEĞİŞİM

Toplantıda konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, istinaf kanun yolunun, davaların makul bir sürede adil bir şekilde görülmesine katkı sağlayıp yargıya olan güveni artıracağını belirterek, “İstinaf kanun yolunun faaliyete geçmesiyle Yargıtay ve Danıştay’a giden dosya sayısında çok ciddi azalma olacaktır” dedi. Uçar, istinaf mahkemelerinin hayata geçirilmesinin, yargı sistemindeki en önemli yapısal değişikliklerden biri olduğunu anlattı. Çalıştayda istinaf mahkemelerinin neyi yapıp neyi yapmayacağı konusunda çizginin belirlendiği bildirildi.

Uzman ekipler Antalya’da buluştu

BU yıl 5’incisi gerçekleşen 2014 Nivea Uzman Ekip Toplantısı, 4 yıldır Nivea ile toplantı organizasyonları konusunda işbirliğini sürdüren Bevel Travel- Yarligas Kongre tarafından Sherwood Breezes Resort Lara Otel’de gerçekleştirildi. Nivea’nın 2014 değerlendirmesi ve 2015 yılı hedeflerinin konuşulduğu toplantıya, Türkiye nin dört bir yanından gelen uzman personel katıldı. Nivea ekibi toplantı bitiminde canlı müzik eşliğinde 1 yılın stresini ve yorgunluğunu doya doya attı.

Çok dilli eğitim politikası AÜ’de masaya yatırılacak

AKdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Batı Dileri ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jochen Rehbein’in başkanlığı ve Bevel Travel-Yarlıgaş Kongre firmasının organizasyonuyla hayata geçecek olan ‘Türkiye’de Çok Dilli Eğitim ve Gelişim’ konulu uluslararası konferans, 19 Şubat tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılacak.

Kongre organizasyonunu üstlenen Bevel Travel-Yarlıgaş Kongre firmasının yetkilisi Nuray Yarlıgaş, bir AB (AMUSE) projesi olan ve daha çok akademik çevreler ile ilgili bakanlık yetkililerinin davet edildiği konferansın, Türkiye’de ana dil de dahil olmak üzere 3 dilli eğitim projesini kapsadığını belirterek “Konuşmalar Türkçe-İngilizce ve Almanca olmak üzere 3 dilde simultane çeviri şeklinde gerçekleşecek” dedi.

Yarlıgaş, Türkiye’de bu konuyla ilgili ilk bilimsel konferansın, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öncülüğünde ve yine bir Antalya organizasyon firması Bevel Travel-Yarlıgaş Kongre tarafından yapılacak olmasının ayrı bir övünç kaynağı olduğunu söyledi.